2020 LGS soruları ve çözümleri hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacak?

2020 LGS soruları ve çözümleri hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacak?

lgs

8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda ilk oturum sona erdi. 11:30'da ikinci oturum başladı. LGS'de çıkacak tüm sorular ve çözümleri uzmanların anlatımıyla sadece Haber Global'de olacak.


Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda birinci oturum sona erdi. İlk oturum, 50 soruluk sözel alandan oluştu ve süresi 75 dakika sürdü. Birinci oturumda öğrenciler, 8. sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, alanlarından sorular çözdü.


Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda birinci oturum sona erdi. İlk oturum, 50 soruluk sözel alandan oluştu ve süresi 75 dakika sürdü. Birinci oturumda öğrenciler, 8. sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, alanlarından sorular çözdü


İkinci oturumda, matematik ve fen bilimleri olmak üzere 40 soru sorulacak. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları, 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.


Benzer Yayınlar

LGS Haber 7021402004577411882

Yorum Gönderme

emo-but-icon

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Facebook

Öne Çıkan Yayın

LGS'de ideal tercih aralığı nasıl olmalıdır? (Merkezi yerleştirme puanı)

İdeal liseyi kazanmak için LGS'de ideal tercih yapmak gerekir.  Tercih yapacak arkadaşlara en önemli uyarımız mutlaka tercih aralıklar...

EN İYİLER

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

LGS YORUMLAR

item