LGS molasında yemek ihtiyacı nasıl giderilecek?

LGS molasında yemek ihtiyacı nasıl giderilecek? Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran’da  koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıklamalarına göre 20 Haziran'da sınavla öğrenci alacak liseler için yapılacak LGS’de öğrenciler arasında 1 metre mesafe olacak.

lgs

İki oturum halinde yapılacak sınavın ilk oturumu sözel bölüm saat 09.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecek. Ardından öğrenciler 45 dakikalık molaya çıkacak. Ardından da 80 dakikalık sayısal bölüm yapılacak.


2020 LGS: 45 DAKİKALIK MOLADA ‘YEMEK’ VAR MI?

İşte velilerin merak ettiği de bu 45 dakikalık sürede öğrencilerin ne yiyeceği oluyor. Çünkü okul kantinleri kapalı ve okullarda öğrencilere herhangi bir yiyecek veremeyecek. Peki öğrenciler yanlarında yiyecek getirebilecek mi?


Bakanlık yetkilileri öğrencilerin yanında yiyecek getirmeyeceğini ancak ailelerin yanında olabileceğini belirtiyor. Aileler 45 dakikalık mola süresinde bu yiyecekleri çocuklarına ulaştırabilecek. Ancak okulların bahçelerine giremeyecekler. Okul görevlilerine bu yiyecekleri verecekler

Benzer Yayınlar

LGS Haber 4359656374835027165

Yorum Gönderme

emo-but-icon

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Facebook

Öne Çıkan Yayın

LGS'de ideal tercih aralığı nasıl olmalıdır? (Merkezi yerleştirme puanı)

İdeal liseyi kazanmak için LGS'de ideal tercih yapmak gerekir.  Tercih yapacak arkadaşlara en önemli uyarımız mutlaka tercih aralıklar...

EN İYİLER

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

LGS YORUMLAR

item