2019 LGS Yaz Dönemi Nakil İşlemleri Ana Başlıklarıyla Nasıl Yapılacak?

2019 LGS Yaz Dönemi Nakil İşlemleri Ana Başlıklarıyla Nasıl Yapılacak? istediği liseye yerleşemeyen adayların önündeki tek yol nakillere başvurmaktır. 2019 nakil işlemleriyle ilgili size ayrıntılı bir yazı hazırladık. 
İstediği Liseye Yerleşmeyen Öğrenciler Ne Yapmalı?

LGS yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra istediği liseye yerleşemeyen öğrenciler nakil talebinde bulunabileceklerdir. Nakil başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını madde madde yazacağız:

1. Nakil Başvuru Tarihleri
- 29 Temmuz - 02 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
- 05 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının ilanı
- 05-08 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

-10 Ağustos 2019 Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlan

2. Nakil Tercih Sayısı
Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacaktır. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecektir.


3. Yerleşmeyen Öğrencilerin Nakil Durumu
Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacaktır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.

4. Nakillerde Kontenjan Durumu
Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurarak yapılabilecektir.

5. Özel Liselere Yerleşenlerin Durumu
Yerleştirmeye esas nakil tercih başvurularının alınması sürecinde özel ortaöğretim kurumlarına kayıt ve nakil işlemleri yapılabilecektir.

6. Nakil Sonuçlarının Açıklanma Tarihi
Yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 5 Ağustos 2019 ve 10 Ağustos 2019  tarihlerinde ilan edilecektir.

7. Nakil Komisyonu
Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.
BURHAN DEMİR/LGS MERKEZİ

Benzer Yayınlar

Nakil 9163400374783549699

Yorum Gönderme

emo-but-icon

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Facebook

Öne Çıkan Yayın

LGS'de ideal tercih aralığı nasıl olmalıdır? (Merkezi yerleştirme puanı)

İdeal liseyi kazanmak için LGS'de ideal tercih yapmak gerekir.  Tercih yapacak arkadaşlara en önemli uyarımız mutlaka tercih aralıklar...

EN İYİLER

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

LGS YORUMLAR

item